TMS32C6713BPYPA200
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
TMS32C6713BPYPA200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Floating Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 264kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C67x
Clock Rate : 200MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 208-HLQFP (28x28)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 208-LQFP Exposed Pad
Interface : Host Interface, I²C, McASP, McBSP
Voltage - Core : 1.20V