ACS780LLRTR-050B-T
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
ACS780LLRTR-050B-T
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Package / Case : 7-PowerSMD Module
Accuracy : ±1.5%
Sensor Type : Hall Effect, Differential
Current - Supply (Max) : 15mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 50A
Response Time : 3.6µs
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 40mV/A
Linearity : ±1%
Supplier Device Package : 7-PSOF
Mfr : Allegro MicroSystems
Frequency : DC ~ 120kHz
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number : ACS780
Description : SENSOR CUR HALL 50A 7POWERSMD
Contact Now
Current Sensor 50A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 7-PowerSMD Module